Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Kommenteeri

Saame tuttavaks Riigipilve uue juhiga

Augusti alguses asus Riigipilve osakonna juhatajana ametisse Taavi Viilukas, kes uueks aastaks võtab üle teenuseomaniku rolli praeguselt RIKS Riigipilve ja IT osakonna juhatajalt Priit Kollo-lt. Riigipilve infokirja toimetus küsis Taavilt mõned küsimused, et tutvustada teda Riigipilve klientidele ja ka suuremale üldsusele.
Räägi meile endast - Milline on Sinu varasem taust ja kas oled ka varasemalt kokku puutunud Riigipilvega?

Pilvevaldkonnaga olen tegelenud alates 2006. aastast, kui osalesin ettevõtte Termneti loomises. Termnet missiooniks oli pakkuda pilveserverit IT-ärikriitilistele ettevõtetele. Pilve mõistet tookord veel ei olnud ning mäletan selgelt, kui raske oli pilveserverit müüa – serveri saad, aga käega katsuda ei saa. Nii mõnigi kord tunnistati meile ausalt, et nad ei saa hästi aru, kuidas see töötab. Tavaline oli suhtumine, et kusagil seadmekapis on server ja kui klient lepingu lõpetab, saab ta selle jääkväärtusega välja osta. Aeg on aga edasi läinud ning pilv on juba ammu muutunud standardiks.
Peale 12 aastat tegutsemist pilvevaldkonnas, liitusin Teliaga. Sealt olen Riigipilve tegemistel silma ikka peal hoidnud. Otsest kokkupuudet Riigipilvega mul seal ei olnud, aga vana professionaalne kretinism tegi oma töö – niipea kui kuulsin sõna Riigipilv, jäin juttu kuulama.

Milline on Su visioon, mida Riigipilve juhina soovid saavutada?

Tahaksin näha tulevikus Riigipilve, mida tuuakse eeskujuks, milline peab üks hästi toimib pilv olema. Seda nii hinna kui ka kvaliteedi suhtes.  

Mis on Sinu arvates Riigipilve eelised?

Riigipilve eeliseks on riigipoolsete nõuete tagamine pilvekeskkonnas. Usaldusväärsus. Kui vaadata erasektoris pakkuvaid pilvelahendusi, siis pilt on väga kirju. Veebilehtede põhjal kiidavad kõik enda kõrget käideldavust ja turvalisust. Kui aga küsida, kuidas seda tagate, siis konkreetseid vastuseid ei pruugi saada. Julgustan alati kliente küsima teenusepakkujatelt, kuidas nad neid nõudeid tagavad ja alles siis otsustama, kas pilveteenuse pakkuja on usaldusväärne või mitte.

Riigipilvel on oma kindlad standardid, mille pealt lõivu maksta ei saa. See teeb ka Riigipilvest Riigipilve!

Mis paneb Su silmad särama nii tööl kui puhkehetkel?

Silma paneb särama, kui ettevõtmistel ja tegemistel on tulemus. On asju, mis võtavadki kaua aega. Oluline on, et iga väikse sammuga liigutakse lähemale lõppeesmärgile, mitte ei tammuta kohapeal. Vabal ajal paneb silma särama meri ja merematkad.

Täname Taavit tutvustuse eest ja soovime talle palju edu Riigipilve juhi ametis!


Lisa kommentaar

Email again:
Vaegnägijatele