Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Kommenteeri

Per aspera ad astra!

Meedias on juba laialdast kajastust leidnud Riigi Info ja Kommunikatsioonitehnoloogia Keskuse (RIT) asutuse loomine. Järgnevalt teeb Taavi Viilukas ülevaate, mis Riigipilve uuel aastal ees ootab.

Plaaniga, kus Riigipilv ostetakse välja erasektorilt, on vahepeal edasi liikunud ja Riigipilv saab tulevikus riigi poolt uue omaniku. Eelmises uudiskirjas andsime teada, et Vabariigi Valitsus tegi uue asutuse loomiseks positiivse otsuse. Tänaseks on rõõm teatada, et Riigi Info ja Kommunikatsioonitehnoloogia Keskuse (RIT) juriidiline keha loodi 01.12.2021 ja selle juhiks valiti Ergo Tars, kes alustab uuel ametikohal tööd 01.01.2022. Enne seda töötas Ergo Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis IKT-baasteenuste konsolideerimise juhina. Värskelt loodud asutuse koduleht on samuti juba kättesaadav aadressil www.rit.ee , kus Riigipilvele pööratakse eraldi tähelepanu tegevuskava alamlehel:

I poolaasta

  • Riigi IKT Keskus haldab Riigipilve, vajalikud tugilepingud on sõlmitud;
  • Riigipilve teenuste jätkuvus on tagatud;
  • Loodud on Riigipilve uus strateegia.

II poolaasta

  • Riigipilve strateegia rakendamine on käivitatud;
  • Uute lisateenuste arendamisega on alustatud.

Hetkeseisuga on uues Riigipilve tiimis tööle asunud Riigipilve projektijuht, 3 arhitekti, 2 süsteemiadmistraatorit, infoturbespetsialist, kes kõik töötavad selle nimel, et Riigipilv üle võtta etapiliselt praeguse tiimi käest.

Esimeses etapis asendub konsortsiumis senine riigipoolne esindaja RIKS uue liikme RIT-iga ning teises etapis ostetakse partnerid riigi poolt välja. Alates 02.03.2022 on Riigipilve eest vastutav juba RIT, kes saab olema Riigipilve haldaja. RIKS jääb edasi pakkuma Riigipilvele juhtimiskeskuse teenust, kuna vastloodud asutusel võtab enda juhtimiskeskuse käivitamine aega. RIT ülesanne on võtta Riigipilv üle selliselt, et kliendid sellest väga aru ei saaks ja jätkata teenuse pakkumist sarnastel tingimustel. Pärast edukat ülevõtmist on koostöös klientidega võimalus üheskoos ehitada veel suurem ja veel parem pilv, mis vastab meie vajadustele. Siinkohal oleks paslik tänada ka kõiki konsortsiumi partnereid, kes on seni jõudsalt Riigipilve ehitanud ja saame võtta üle toote, kus on ka arvestatav kasutajate arv.

Kui RITi uus juht Ergo Tars kirjutas enda sotsiaalmeedia kontol, et lennutab raketi kuule, pidades raketina silmas RITi, siis Riigipilv on kindlasti oluline meeskonnaliige selles raketis. Mis muud kui tähelepanu, valmist olla . . . start!  

Taavi Viilukas
Riigipilve juht


Lisa kommentaar

Email again:
Vaegnägijatele